Lecznicze stosowanie marihuany – wyniki ankiety

In Clinical Decisions, interaktywna funkcja, w której eksperci omawiają kontrowersyjny temat, a czytelnicy głosują i publikują komentarze, przedstawiliśmy przypadek Marilyn, 68-letniej pacjentki z przerzutowym rakiem piersi. Zapytaliśmy, czy należy przepisać jej marihuanę, aby złagodzić jej objawy. Aby rozwiązać ten problem, zaprosiliśmy ekspertów do przedstawienia przeciwstawnych opinii na temat medycznego stosowania marihuany. Dr J. Michael Bostwick, profesor psychiatrii w Mayo Clinic, zaproponował stosowanie marihuany tylko wtedy, gdy nie powiodły się konserwatywne opcje dla w pełni poinformowanych pacjentów leczonych w ramach trwających relacji terapeutycznych. Dr Gary M. Reisfield, lekarz medycyny z University of Florida , posiadający certyfikat z zakresu anestezjologii i medycyny bólu, oraz dr Robert L. DuPont, profesor psychiatrii w Georgetown Medical School, podają kontrapunkt, dochodząc do wniosku, że lekarze mają niewielkie podstawy naukowe do popierania wędzonej marihuany jako terapii medycznej. Zaskoczył nas wynik głosowania i komentarzy, z 76% wszystkich głosów na korzyść używania marihuany do celów leczniczych – nawet jeśli używanie marihuany jest nielegalne w większości krajów. W sumie 1446 głosów zostało oddanych z 72 krajów i 56 stanów i prowincji w Ameryce Północnej, a 118 komentarzy zostało opublikowanych. Jednak pomimo globalnego uczestnictwa, zdecydowana większość głosów (1063) pochodziła ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. Biorąc pod uwagę, że Ameryka Północna stanowi jedynie niewielką część ogólnego czytelnictwa internetowego czasopisma, to przekreślenie w głosowaniu sugeruje, że temat tej konkretnej Decyzji Klinicznej wzbudza więcej pasji wśród czytelników z Ameryki Północnej niż wśród osób zamieszkałych gdzie indziej. Analiza głosowania we wszystkich regionach Ameryki Północnej wykazała, że 76% wyborców poparło marihuanę leczni czą. Każdy stan i prowincja z co najmniej 10 uczestnikami oddającymi głosy posiadały ponad 50% poparcie dla marihuany leczniczej z wyjątkiem Utah. W Utah tylko 1% z 76 głosujących popierało marihuanę leczniczą. Pensylwanii reprezentowała przeciwną skrajność, z 96% z 107 głosów na poparcie marihuany leczniczej.
Poza Ameryką Północną, otrzymaliśmy największy udział z krajów Ameryki Łacińskiej i Europy, a ogólne wyniki były podobne do tych w Ameryce Północnej, z 78% wyborców popierających stosowanie marihuany leczniczej. Wszystkie kraje z 10 lub więcej głosującymi na całym świecie były na plusie lub powyżej 50% na korzyść. Było tylko 43 głosów z Azji i 7 głosów z Afryki, co sugeruje, że na tych kontynentach temat ten nie rezonuje tak mocno, jak inne kwestie.
Skąd bierze się to silne poparcie dla marihuany leczniczej? Wasze komentarze pokazują, że indywidualne perspektywy były tak spolaryzowane, jak opinie ekspertów. Le karze na rzecz marihuany leczniczej często koncentrowali się na naszej odpowiedzialności jako opiekuna, aby złagodzić cierpienie. Wielu wskazywało na znane zagrożenia związane z narkotykami na receptę, wspierał wybór pacjenta lub opisywało osobiste doświadczenia z pacjentami, którzy skorzystali z marihuany. Ci, którzy sprzeciwiali się stosowaniu marihuany leczniczej, kierowali się brakiem dowodów, brakiem pochodzenia, niekonsekwencją dawkowania i obawą o skutki uboczne, w tym psychozę. W tej debacie często chodziło o to, czy marihuana należy nawet do kompetencji lekarzy, czy też należy zalegalizować tę substancję, a pacjenci mogą sami decydować, czy z niej skorzystać.
Podsumowując, większość lekarzy zalecałaby stosowanie marihuany leczniczej w pewnych okolicznościach. Ogromna liczba głosów ze wszystkich obozów wezwała do dalszych badań, aby przenieść dyskusję w kierunku silniejszych podstaw dowodowych.
Materiał uzupełniaj ący
[podobne: wypełnienie kompozytowe cena, aa warszawa, dialab ]

Powiązane tematy z artykułem: aa warszawa dialab wypełnienie kompozytowe cena