Obraz ciała, zaburzenia jedzenia i otyłość u młodzieży: ocena, zapobieganie i leczenie

Jest to druga edycja książki, która została dobrze przyjęta, gdy została po raz pierwszy opublikowana. Został on znacznie zaktualizowany i obecnie koncentruje się na problemach związanych z obrazem ciała, zaburzeniami jedzenia i otyłością u młodzieży. Tytuł może początkowo wydawać się kłopotliwy dla czytelników, którzy nie znają tego obszaru. Jednak w przedmowie i w całym tekście redaktorzy wyjaśniają, że powiązanie tych czterech tematów – obrazu ciała, zaburzeń odżywiania, otyłości i młodości – nie tylko ma sens, ale także pozwala im w pełni rozwinąć wiele powiązanych i nakładające się tematy. Zarówno młodzież z zaburzeniami odżywiania, jak i otyła młodzież mają poważne problemy z obrazem ciała, a także istnieją inne istotne zależności między zaburzeniami odżywiania a otyłością. Dlatego pakiet tematów przedstawionych w tej książce działa całkiem dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, książka jest dobrze zredagowana, z niewielką redundancją, a wszelkie nakładanie się jest konieczne i informacyjne, dodając różne perspektywy do kilku obszarów. Autorzy poszczególnych rozdziałów są dobrze znani ze swojej pracy. Rozdziały są podzielone na cztery sekcje, zaczynając od wprowadzenia przez redaktorów, w którym opisują zadania, które napotykają. Następna sekcja składa się z ośmiu rozdziałów pod nagłówkiem Fundamenty i obejmuje różne aspekty ogólnego problemu, w tym wpływy rodziców na obraz ciała i zaburzenia jedzenia oraz przyczyny i zachowania związane z otyłością u dzieci. Uwzględniono także informacje na temat różnorodności etnicznej i zagadnień międzykulturowych – tematy często pomijane w literaturze naukowej i klinicznej. Trzecia część książki Ocena, profilaktyka i leczenie zawiera rozdziały dotyczące oceny obrazu ciała i zaburzeń odżywiania u młodzieży, oferuje dokładną i interesującą recenzję w zakresie zapobiegania negatywnemu wizerunkowi ciała i zaburzeniom jedzenia u dzieci i młodzieży i zapewnia przydatne recenzje na temat zapobiegania i leczenia otyłości w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Istnieje również bardzo interesujący rozdział dotyczący chirurgii plastycznej dla dzieci i młodzieży – inny temat, który jest rzadko poruszany. W ostatniej części książki redaktorzy podsumowują ładnie resztę książki i stawiają dodatkowe pytania do przyszłych badań.
Książka dokonuje kilku rzeczy. Po pierwsze, chociaż jest napisana naukowo, a różne sekcje zawierają świetne recenzje z najnowszej literatury, wcale nie jest sucha, ale czyta całkiem dobrze. Po drugie, autorzy nie stronią od modeli teoretycznych, aw rzeczy samej, w kilku rozdziałach zaproponowano interesujące modele, które można przetestować w przyszłych badaniach. Modele te są wyraźnie przedstawione i dobrze wyjaśnione. Po trzecie, i być może najważniejsza dla przeciętnego czytelnika, książka jest praktyczna, a zalecenia dotyczące oceny i leczenia dostarczą przydatnych informacji dla praktykujących klinicystów.
Ta książka będzie oczywiście bardzo interesująca dla tych, którzy pracują z dziećmi i nastolatkami, którzy są otyli lub mają zaburzenia jedzenia. Obie grupy spotkają się z dużym zainteresowaniem, ale będą również oświecone czytaniem o nakładaniu się tych dwóch pól. Praktykujący pediatrzy, specjaliści od medycyny wieku dziecięcego i lekarze rodzinni, których praca koncentruje się na dzieciach i nastolatkach, znajdą w tej książce wiele do podziwu Przyda się również studentom z dziedzin związanych ze zdrowiem oraz pielęgniarkom i pracownikom społecznym, którzy pracują w placówkach, które obejmują te populacje. Gorąco polecam tę dokładną i akademicką, ale przystępną i praktyczną książkę.
James E. Mitchell, MD
Neuropsychiatryczny Instytut Badawczy, Fargo, ND 58107
nodak.edu
[więcej w: stomatolog dla dzieci warszawa, stomatolog kielce cennik, rtg zebow ]

Powiązane tematy z artykułem: rtg zebow stomatolog dla dzieci warszawa stomatolog kielce cennik